E-Ticaret Yazılımı

İşletmeler günümüzde satış kanallarını çeşitlendirerek büyümeyi ve gelirlerini artırmaya odaklanıyor. En verimli satış kanallarında en önde online bir işletme varlığı gelmektedir. Sosyal medya, e ticaret site ve uygulamaları ile fiziksel olarak ulaşamadığınız potansiyel müşterilere ulaşarak gelirlerinizi artırabilirsiniz. Sosyal Medya kanalı online ortamda bilinirliğinizi artırarak satışlarınızı katlayabilirsiniz. Ancak bu alandaki büyümeniz kredi kartı ile ödeme, kargo takibi, sipariş durumu gibi özellikleri sosyal medya sunamadığı için hedef kitlenize uygun çözümlere ihtiyaç duyulur. Hedef kitlenizden elde edeceğiniz dönüşümleri artıracak daha güçlü bir araç olan E-Ticaret sitesi bilinirliğinizi ve satışlarınızı artıracak etkili bir kanaldır. Kurgusu doğru yapılmış, müşterilerinize hitap edecek bir site için en önemli gereksinimler

İşlevsellik
Modern ve Mobil Uyumlu Tasarım
Güçlü E-Ticaret Alt Yapısı
olarak karşımıza çıkar.

Bir işletme sahibi olarak, web sitenizi yönetecek araçlara sahip olmak ve yönetimsel özelliklerin iş süreçlerinize uygun olması çok önemlidir. Örneğin, müşterinize sunduğunuz ödeme koşullarında kredi kartı ile ödeme varken aynı imkanı online ortamda da sunmanız müşterilerinize kolaylık sunar. Bir E-Ticaret projesine girmeden önce değerlendirilmesi gereken E-Ticaret Sitesi aşağıdakileri içermelidir:

1. İşlevsellik

İçerik yönetimi yetenekleri
Kategori ve ürün yönetimi
Promosyon ve kampanya araçları
Kullanımı kolay ödeme yöntemleri
SEO dostu web alt yapısı
Blog yönetimi
Çoklu ödeme seçenekleri (Kredi kartı, Havale/EFT, Kapıda Ödeme vb.)


2. Modern ve Mobil Uyumlu Tasarım

Günümüzde online ortamda yapılan alışverişlerin çok büyük bir kısmı mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmektedir. Bundan dolayı web siteniz mobil cihazlar üzerinden de kullanımı kolay olmalıdır. Müşterilerinizin mobil cihazdaki deneyimi satışlarınıza direkt etki eden bir unsur olduğundan sitenizin modern ve mobil uyumlu bir tasarıma sahip olması önemlidir.

3. Güçlü E-Ticaret Alt Yapısı İnternet siteniziniz müşterilere sunduğu site deneyimi gün geçtikçe daha önemli hale gelmektedir.

Sitenizin sürekli açık olması, sitenizin açılış hızı ve sayfalar arası hızlarınız, sitenizin kullanım kolaylığı gibi etkenler kullanıcıların sitenizde kalmanızı sağlayacak özelliklerdendir. Sitenizde kalan kullanıcılar potansiyel bir müşteri olduğundan kullanıcı deneyimine önem vermelisiniz.