Dijital Reklam Yönetimi

Dijital kanallar aracılığıyla ürün ve hizmetin tanıtımını amaçlayan reklamdır. Sosyal medya, mobil uygulamalar, e-posta, web uygulamaları, arama motorları, web siteleri veya herhangi bir dijital kanal gibi kanallardan en az birinin kullanımı ile dijital pazarlama gerçekleştirilmektedir.

Dijital dünyada görünmenizi ve bilinmenizi sağlayacak araçlar şunlardır:

 • Arama Motoru optimizasyonu (SEO)
 • Arama Motoru Pazarlaması (SEM)
 • Sosyal Medya Pazarlaması (SMM)
 • Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı (PPC)
 • İçerik Pazarlama
 • Eposta ile Pazarlama

Bu araçlardan hepsini kullanabileceğimiz gibi birkaçını da kullanabiliriz. Bu araçların hangisinin kullanılacağı faaliyet gösterilen sektöre, firmanın amaç ve hedeflerine ve bütçesine göre şekillenmektedir. Pazarlama sürecinden önce yapılacak analizler pazarlamanın nasıl yapılması gerektiği ile ilgili rehber niteliğinde bilgiler sunacaktır. Pazarlama öncesi yapılacak analizler genel olarak;

 • Sektör Analizi
 • Firmanın Dijital Varlık Analizi
 • Rakip Analizi
 • Anahtar Kelime Analizi
 • Reklam
 • Bütçe Analizi’dir.

Mint Yazılım olarak sizler için bu analizi yaparak size özel dijital pazarlama stratejisi geliştiriyoruz. Dijital Reklam Ajansı olarak reklamlarınızı yönetip, optimize ediyoruz.

 

Google Adwords Nedir?

Google AdWords, reklamverenlerin reklamlarını Google'ın arama motoru sonuç sayfasında görüntülemesine olanak tanıyan bir tıklama başına ödeme alan online reklamcılık platformudur. İşletmeler, hedeflemek istedikleri anahtar kelimelere bağlı olarak, reklamlarının arama sonuçları sayfasının en üstünde yer almasını sağlamak için ödeme yapar. Platform, tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığıyla çalıştığından, yalnızca bir ziyaretçi reklamınızı tıkladığında ödeme yapılır
Google AdWords işletmelerin tıklamalar için teklif verdiği açık artırma sistemi olarak çalışır. Ancak, her zaman en yüksek teklifi veren kazanmaz. Google, paranın yanı sıra, reklamları tıklayan kişilerin mümkün olan en iyi deneyimi yaşamasını sağlamak için kalite puanını da dikkate alır.

Google Reklam Ağları Nelerdir?

Google AdWords, işletmelerin kullanıcıları iki ana ağda (arama ve görüntülü reklam ağı) hedeflemesine olanak tanır.

Arama ağında, reklamcılar ilgili anahtar kelimeler için teklif verir. Bu, onlara, bu anahtar kelimeleri bir arama sorgusunun parçası olarak Google'a giren kullanıcılara reklamlarını göstermelerini sağlar. Ücretli arama sonuçları genellikle sayfanın üstünde ve altında görüntülenir, yanlarında küçük bir reklam simgesi bulunur.

Görüntülü reklam ağı ise reklam verenlere banner reklamlarını Google ağının bir parçası olan web sitelerinde gösterme imkanı sunuyor. Youtube videoları aracılığıyla da görüntülü reklam hedeflemesi yapılarak potansiyel müşterilerin ilgisi çekilmektedir.

Google Reklamları Gerçekten Çalışıyor mu?

Google Ads, büyük ve küçük her tür işletme için çalışabilir. Yönlendirilecek bir internet siteniz olmadığında yerel bir işletme olarak harita ve telefon araması reklamları ile potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Google Reklamları, doğru yönetildiğinde, nitelikli, pazardaki potansiyel müşterileri hedefleyebilen uygun fiyatlı bir reklamcılık biçimidir.

İster E-Ticaret siteniz olsun, ister kurumsal web siteniz olsun hatta web sitesi olmayan yerel bir işletme olun, mağazanızın bulunduğu caddeden geçmeyen potansiyel bir müşteriyi sizin ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi vermek, ilgisini çekmek gelirinizi artıracak bir iş modeline dönüşecektir.

Yerel bir işletme iseniz; Harita Reklamlarının gücünü kullanarak harita aramalarında önde çıkmak size müşteri kazandırabilir. Google da sizin sunduğunuz bir hizmet aratıldığında Telefon Reklam Kampanyasının gücünü kullanarak telefon numaranız ile önde yer almak size müşteri kazandırabilir.

Kurumsal web sitesi olan bir işletme iseniz; Google Harita Reklamları, Telefon Et Reklam kampanyalarının yanısıra web sitenizde ürün veya hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz. Böyle web sitenizin trafiği arttığından potansiyel müşteri kazanırsınız.

E-Ticaret sitesi olan bir işletme iseniz; Web sitenizde yer alan ürün ve hizmetlerin satın alınmasına yönelik E-Ticaret Reklamlarının gücünü kullanarak web sitenizin trafiğini artırarak gelirlerinizi katlayabilirsiniz.

Mint Yazılım - Dijital Reklam Ajansı olarak olarak rakiplerinizi ve Google Analytics verilerinizi inceleyerek nasıl bir dijital reklam kampanyası yürütülmesi gerektiği, nereye, ne zaman  reklam vermeniz gerektiğini analizini yaparız. Oluşturmuş olduğumuz strateji doğrultusunda işletmenize uygun kampanyaları başlatarak satış performansınızı arttırırız. Google kelime reklamları ve görsel reklamları düzenler, yayınlar ve optimiz ederiz.

İşletmenizin dijital reklam yönetimini yaparak sizlere daha az maliyetle daha fazla potansiyel müşteri bulmanızı sağlarız. Düzenlemiş olduğumuz dijital reklam kampanyalarının sonuçlarını size rapor olarak sunarız. Böylece gelişiminizi rahatlıkla görebilirsiniz.

Etkili Bir Google Reklam Yönetimi İçin Nelere İhtiyaç Vardır?

Etkili bir Google reklam yönetimi için öncelikle firmanızın satış, marka bilinirliği gibi hedeflerini tespit etmeli, rakiplerinizi ve hedef kitlenizi analiz etmeli, dönüşüm hedefinizi belirlenmelidir. Telefonla arama, whatsapp ile iletişim başlatma, form doldurma, satın alma, sepete ekleme, mağazayı ziyaret etme, web sitesinin trafiğini arttırmak gibi dönüşüm hedeflerinizi de belirledikten sonra kullanıcı deneyimine uygun bir website, onlara sunduğunuz faydayı anlatabilmek için doğru anahtar kelimelere ve reklam kurgusuna ihtiyacınız olacaktır. Bütün bu gereksinimleri sizler adına Mint Yazılım olarak gerçekleştirmekteyiz. 

Detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

Dilerseniz linkten ücretsiz teklif alabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.